Startpage
 
вниз

     ТОВ “Ооліт”, як гірничо-видобувне  підприємство,  розпочав діяльність у вересні 1995 року підземною (шахтною) виробкою ділянки „Флока” Сокирянського родовища оолітових пильних вапняків корала-рифового походження геологічної  будови  нижньосарматського ярусу неогену.

     Свою діяльність підприємство здійснює згідно "СТАТУТу"- державний реєстраційний запис №10351050018000084 від 25.06.2014 року.

     ТОВ “Ооліт”  є  Надрокористувачем -  "Спеціальний дозвіл на користування надрами"  №332   від 4 вересня 1995 року "Державної служби геології та надр України",  продовжений  на підставі  наказу "Держгеонадр"   від 08.04.2016  за  №129; 

"АКТ про надання гірничого відводу" "Державною службою України з питань праці"   від  26 грудня 2016 року  за  №3162.

      02.06.2017 року   "Державною службою України з питань праці"   надано   "ДОЗВІЛ  №  0078.17.77 на виконання робіт підвищеної  небезпеки"   та  15.09.2017 року   "ДОЗВІЛ  №  00135.17.77 на експлуатування обладнання  підвищеної  небезпеки".

      Продукція підприємства з пильного оолітового вапняку  видобувається круглорічно шахтним способом, безпосередньо з  гірничого масиву першого робочого горизонту на глибині 20~40 метрів від поверхні землі, згідно вимог відповідно галузевого стандарту чи норми* - має універсальне та різноманітне застосування в промисловості, сільському господарстві та будівництві. 

      У металургії вапняк служить флюсом. У виробництві вапна і цементу вапняк - головний компонент. 

      Вапняк використовується в хімічній і харчовій промисловості: як допоміжний матеріал у виробництві соди, карбіду кальцію, мінеральних добрив, скла, цукру, паперу. 

      Застосовується при очищенні нафтопродуктів, сухій перегонці вугілля, у виготовленні фарб, мастик, гуми, пластмас, мила, ліків, мінеральної вати, для очищення тканин і обробки шкіри, вапнування грунтів. 

      Вапняк - найважливіший будівельний матеріал, з нього виготовляються стінові каміння та блоки, облицювальні плити, скульптурні та архітектурно-будівельні вироби, щебінь для виробництва бетону та асфальтобетону, залізничного баласту, підстав і покриттів автодоріг, фільтрів гідроспоруд, як бутовий камінь для фундаментів, мощення укосів, бортів і іншого. 

           Оскільки видобувна сировина:

1.   за своїми фізико-хімічними показниками є екологічно чистою, однорідною, без часток глини та будь яких шкідливих домішок;

2.   за своєю оолітовою структурою** є рідкою гірською породою (в Україні видобуток ікряного каменю здійснює тільки наше підприємство);

на підприємстві ТОВ "Ооліт" найдоцільнішім вважається напрямок забезпечення потреб сільськогосподарської галузі у наший високоякісній продукції для виробництва комбікорму для тварин  і птиці та для підкормки нею птиці.

      Уся вироблена продукція не підверджена впливу зовнішніх атмосферних факторів. Зберігання матеріалів здійснюється за фракціями тільки на складах у самій шахті при вологості 2~4%.

      Продукція відвантажується користувачу у автомобільний чи залізничний транспорт будь-якого виду:                    

  -   навалом (автомобілі усіх марок, з причепом та без, висотою не більше 4,0 м);

  -   мішках (25~50 кг.) у штабелях, контейнерах або на піддонах;

  -   біг-бегах до 1,5 т.(бокове завантаження автомобілів усіх марок  висотою не більше 3,4 м).

 (*) Фізико-хімічні показники видобувної сировини дозволяють підприємству за домовленістю з замовником виготовляти продукцію за більш жорсткими вимогами, які використовуються в країнах ЄС

(**) Оолітовий вапняк (синонім - ікряний камінь) - агрегат сферичних або еліпсоїдальних оолітів кальциту розміром часток 1,0 - 2,0 мм., зцементованих скритокристаличною карбонатною речовиною (оолітова структура). Ооліти мають концентрично-зональну, рідше радіально-променисту будову, причому у центрі кожного з них знаходиться найдрібніший уламок раковини, піщинка або зерно кальциту.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                     
 
 
 
 
 
 
 

 

                    Ключові слова: вапняк,ТОВ “Ооліт”, about-us.

нагору