ТОВ “Ооліт”, як гірничо-видобувне підприємство, розпочав діяльність у вересні 1995 року підземною (шахтною) виробкою ділянки „Флока” Сокирянського родовища оолітових пильних вапняків корала-рифового походження геологічної будови нижньосарматського ярусу неогену.
Свою діяльність підприємство здійснює згідно "СТАТУТу"- державний реєстраційний запис №10351050018000084 від 25.06.2014 року.
ТОВ “Ооліт” є Надрокористувачем - "Спеціальний дозвіл на користування надрами" №332 від 4 вересня 1995 року "Державної служби геології та надр України", продовжений на підставі наказу "Держгеонадр" від 08.04.2016 за №129;
"АКТ про надання гірничого відводу" "Державною службою України з питань праці" від 26 грудня 2016 року за №3162.
02.06.2017 року "Державною службою України з питань праці" надано "ДОЗВІЛ № 0078.17.77 на виконання робіт підвищеної небезпеки" та 15.09.2017 року "ДОЗВІЛ № 00135.17.77 на експлуатування обладнання підвищеної небезпеки".
Продукція підприємства з пильного оолітового вапняку видобувається круглорічно шахтним способом, безпосередньо з гірничого масиву першого робочого горизонту на глибині 20~40 метрів від поверхні землі, згідно вимог відповідно галузевого стандарту чи норми* - має універсальне та різноманітне застосування в промисловості, сільському господарстві та будівництві.
У металургії вапняк служить флюсом. У виробництві вапна і цементу вапняк - головний компонент.
Вапняк використовується в хімічній і харчовій промисловості: як допоміжний матеріал у виробництві соди, карбіду кальцію, мінеральних добрив, скла, цукру, паперу.
Застосовується при очищенні нафтопродуктів, сухій перегонці вугілля, у виготовленні фарб, мастик, гуми, пластмас, мила, ліків, мінеральної вати, для очищення тканин і обробки шкіри, вапнування грунтів.
Вапняк - найважливіший будівельний матеріал, з нього виготовляються стінові каміння та блоки, облицювальні плити, скульптурні та архітектурно-будівельні вироби, щебінь для виробництва бетону та асфальтобетону, залізничного баласту, підстав і покриттів автодоріг, фільтрів гідроспоруд, як бутовий камінь для фундаментів, мощення укосів, бортів і іншого.
Оскільки видобувна сировина:
1. за своїми фізико-хімічними показниками є екологічно чистою, однорідною, без часток глини та будь яких шкідливих домішок;
2. за своєю оолітовою структурою** є рідкою гірською породою (в Україні видобуток ікряного каменю здійснює тільки наше підприємство);
на підприємстві ТОВ "Ооліт" найдоцільнішім вважається напрямок забезпечення потреб сільськогосподарської галузі у наший високоякісній продукції для виробництва комбікорму для тварин і птиці та для підкормки нею птиці.
Уся вироблена продукція не підверджена впливу зовнішніх атмосферних факторів. Зберігання матеріалів здійснюється за фракціями тільки на складах у самій шахті при вологості 2~4%.
Продукція відвантажується користувачу у автомобільний чи залізничний транспорт будь-якого виду:
- навалом (автомобілі усіх марок, з причепом та без, висотою не більше 4,0 м);
- мішках (25~50 кг.) у штабелях, контейнерах або на піддонах;
- біг-бегах до 1,5 т.(бокове завантаження автомобілів усіх марок висотою не більше 3,4 м).
(*) Фізико-хімічні показники видобувної сировини дозволяють підприємству за домовленістю з замовником виготовляти продукцію за більш жорсткими вимогами, які використовуються в країнах ЄС
(**) Оолітовий вапняк (синонім - ікряний камінь) - агрегат сферичних або еліпсоїдальних оолітів кальциту розміром часток 1,0 - 2,0 мм., зцементованих скритокристаличною карбонатною речовиною (оолітова структура). Ооліти мають концентрично-зональну, рідше радіально-променисту будову, причому у центрі кожного з них знаходиться найдрібніший уламок раковини, піщинка або зерно кальциту.
Ключові слова: вапняк,ТОВ “Ооліт”, about-us.